Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Манчестър Сити приема днес от 22:00 часа Манчестър Юнайтед в мач, който до голяма степен ще определи носителя на титлата във Висшата лига. Победа на “гражданите” тази вечер ще ги изведе пред градския съперник начело на класирането и ако двата тима запазят точковото си равенство в оставащите два кръга, то титлата ще вземе отборът с по-добра голова разлика.

През този сезон това ще бъде четвърти мач между двата съперника. Шампионатът бе открит с Манчестърско дерби за Чарити Шилд, а трофеят беше спечелен от Юнайтед след успех с 3:2. “Червените дяволи” триумфираха, въпреки че на полувремето изоставаха с два гола, а Нани вкара победния гол в 93-ата минута. В края на октомври Сити записа победа с 6:1 на “Олд Трафорд”, а три гола бяха реализирани след 89-ата минута. В началото на тази година Манчестър Юнайтед детронира Сити като носител на ФА Къп, след като го отстрани в третия кръг на турнира.

Любопитното е, че последните 10 мача между двата тима във всички надпревари, са предоставили на зрителите доста емоции в последните минути. Цели 8 гола са паднали след 89-ата минута. Два от тях бяха при драматичната победа на Юнайтед с 4:3 през 2009 г. Други три паднаха през миналата есен при споменатия вече успех на “гражданите” с 6:1.

Освен това драматичните резултати често се срещаха в последните мачове между двата тима. През 2009 г. двата тима се гонеха в резултата за победата на “червените дяволи” с 4:3. През януари 2010 г. Уейн Рууни вкара в добавеното време и прати Юнайтед на финал за Карлинг Къп, след като тимът му се наложи с 3:1, а беше загубил първия полуфинал с 1:2. Три месеца по-късно Скоулс донесе на “червените дяволи” успеха с 1:0 в манчестърското дерби в 93-ата минута.

През миналия август Манчестър Юнайтед взе Къмюнити Шилд след успех с 3:2, дошъл след обрат през второто полувреме. В последния мач между двата тима – през януари за ФА Къп, “червените дяволи” водеха с 3:0 на почивката, но до края на мача трепериха, тъй като Сити успя да върне два гола.

След градското дерби за селекцията на Роберто Манчини ще предстоят гостуване на Нюкасъл и домакинство на КПР. Манчестър Юнайтед пък ще има мач със Суонзи на "Олд Трафорд" и визита на Съндърланд.

ПОСЛЕДНИТЕ 10 МАЧА МЕЖДУ СИТИ И ЮНАЙТЕД
20.09.2009 г., Висша лига
1:0 Уейн Рууни (2), 1:1 Гарет Бари (16), 2:1 Дарън Флетчър (49), 2:2 Крейг Белъми (52), 3:2 Дарън Флетчър (80), 3:3 Крейг Белъми (90), 4:3 Майкъл Оуен (90+6)

19.01.2010 г., Карлинг Къп, полуфинал
0:1 Райън Гигс (17), 1:1 Карлос Тевес (42-дузпа), 2:1 Карлос Тевес (65)

27.01.2010 г., Карлинг Къп, полуфинал
1:0 Пол Скоулс (52), 2:0 Майкъл Карик (71), 2:1 Карлос Тевес (76), 3:1 Уейн Рууни (90+2)

17.04.2010 г., Висша лига
0:1 Пол Скоулс (90+3)

10.11.2010 г., Висша лига

12.02.2011 г., Висша лига
1:0 Нани (41), 1:1 Давид Силва (65), 2:1 Уейн Рууни (78)

16.04.2011 г., ФА Къп, полуфинал
1:0 Яя Туре (52)

07.08.2011 г., Къмюнити Шилд
0:1 Джолиън Лескът (38), 0:2 Един Джеко (45), 1:2 Крис Смолинг (52), 2:2 Нани (58), 3:2 Нани (90+3)

23.10.2011 г., Висша лига
0:1 Марио Балотели (22), 0:2 Марио Балотели (60), 0:3 Серхио Агуеро (69), 1:3 Дарън Флетчър (81), 1:4 Един Джеко (90), 1:5 Давид Силва (90+1), 1:5 Един Джеко (90+3)

08.01.2012 г., ФА Къп, Трети кръг
0:1 Уейн Рууни (10), 0:2 Дани Уелбек (30), 0:3 Уейн Рууни (40), 1:3 Александар Коларов (48), 2:3 Серхио Агуеро (65)

Баланс за първенство: 145 мача, 38 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед
Баланс за ФА Къп: 8 мача, 3 победи за Манчестър Сити, 5 победи за Манчестър Юнайтед
Баланс за Карлинг Къп: 6 мача, 3 победи за Манчестър Сити, 1 равенство, 2 победи за Манчестър Юнайтед
Баланс за Къмюнити Шилд: 2 мача, 2 победи за Манчестър Юнайтед
Общ баланс: 161 мача, 44 победи за Манчестър Сити, 50 равенства, 67 победи за Манчестър Юнайтед

БЛИЦ ви представя вероятните стартови състави за сблъсъка:

Манчестър Сити: Джо Харт, Майка Ричардс, Венсан Компани, Джолиън Лескът, Гаел Клиши, Джеймс Милнър, Найджъл де Йонг, Яя Туре, Давид Силва, Серхио Агуеро, Карлос Тевес

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Фил Джоунс, Рио Фърдинанд, Джони Еванс, Патрис Евра, Антонио Валенсия, Майкъл Карик, Пол Скоулс, Райън Гигс, Джи-Сунг Парк, Уейн Рууни