Последният в класирането Клермон завърши наравно 1:1 при домакинството си на Монпелие в двубой от 29-ия кръг на френската Лига 1.

Равенството намали значително шансовете на Клермон за оставен в елита и през следващия сезон, като пет кръга преди края тимът е на седем точки от спасителния бряг.

Клермон поведе в края на първата част с гол от дузпа на Мухамед Чам, но десетина минути след почивката Танги Кулибали изравни за Монпелие.

До края на мача домакините така и не създадоха нещо опасно, с което да опитат да вземат трите точки, а Монпелие можеше да направи това в добавеното време, но Уаби Хазри направи сериозен пропуск пред вратата на Клермон.

В класирането Клермон е на последното 18-о място с 22 точки, докато Монпелие е на 13-а позиция с 33 точки.