Евертън и градският му съперник Ливърпул завършиха 0:0 на „Гудисън Парк” в дербито им от 24-ия кръг на английската Висша лига. Това бе последното мърсисайдско дерби за капитана на „червените” Стивън Джерард, който напуска „Анфийлд” след края на сезона, за да заиграе в американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Джерард започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Още в 10-ата минута Стивън Джерард стреля опасно от свободен удар и завъртя топката към горния десен ъгъл на вратата, но стражът на "карамелите" бе подготвен и изби над вратата.

Най-сериозното положение за гол през първата част се разкри пред дебютанта в това дерби Джордан Айб, който шутира мощно в 27-ата минута, но топката срещна дясната греда на вратата на „карамелите”, пазена от испанеца Жоел Роблес. Айб бе преотстъпен в Дарби Каунти от началото на сезона, но впечатли с изявите си и бе върнат в състава на Ливърпул.

През второто полувреме отборите продължиха да играят стабилно в защита, а „червените” имаха преимущество във владеенето на топката, което така и не успяха да материализират.

В 84-ата минута топката стигна до влезлия като резерва Рики Ламбърт, който от границата на наказателното поле стреля точно, но право в Жоел Роблес. Две минути по-късно Евертън бе близо до гола. Рос Баркли намери вдясно включилия се Шеймъс Колман, който стреля по диагонала към горния десен ъгъл, но Миньоле изби в ъглов удар.

След равенството Ливърпул е седми с 39 точки. Евертън запазва 12-ата си позиция с 27 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 24 КРЪГ
07.02.15
14:45 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Мезут Йозил (11), 2:1 Хари Кейн (56, 86)
07.02.15
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
0:1 Еден Азар (8), 1:1 Жорес Окоре (48), 1:2 Бранислав Иванович (66)
Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1
0:1 Дейвид Мейлър (39), 1:1 Джеймс Милнър (90)
Суонзи – Съндърланд 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (42), 1:1 Сунг-Йонг Ки (66)
Уест Хям – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 117 мача, 37 победи за Уест Хям, 24 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.