Комисията по спорните голове към Висшата лига потвърди попадението на Мартин Петров при равенството на Болтън с Манчестър Юнайтед (2:2).

Българският национал се разписа в 67-ата минута на двубоя, игран на 26 септември. Тогава топката се отклони в Дарън Флетчър преди да влезе във вратата. Затова бе сред 24-те спорни ситуации в периода 14 август – 29 ноември, разгледани от комисията.

Във всички случаи с изключение на един се запазва името на първоначално записания голмайстор. Единственото изключение е от двубоя между Челси и Блекпул (4:0) от 19 септември.

Попадението на Дидие Дрогба за 3:0 в 30-ата минута вече официално се счита като автогол на Йън Еват. Така нападателят на Челси вече има 7 гола през този сезон във Висшата лига./БЛИЦ