Съперникът на България за предстоящия полуфинален бараж за класиране на европейското първенство - Унгария, загуби с 2:3 от Русия във втората си среща от Група 3 на Лига "А" в турнира Лига на нациите. Припомняме, че унгарците гостуват в София на 8 октомври. При успех България ще се изправи срещу победителя от Исландия - Румъния в директен спор за участие на Европейското.

Тази вечер срещу Русия в Будапеща маджарите изоставаха с 0:3. Селекцията на Марко Роси обаче съумя да намали до 2:3 и беше много близо до чудото и достигане поне до точка. Точни във вратата на Антон Шунин бяха Роланд Шалай в 62-ата минута и Неманя Николич в 70-ата.

Преди това за гостите се разписаха Антон Миранчук и Мaгoмед Оздоев преди почивката, както и Марио Фернандеш секунди след началото на второто полувреме.

Унгарците преди три дни спечелиха с 1:0 гостуването на Турция на старта в Лигата на нациите. В групата е още и Сърбия. Западните ни съседи приемат турците тази вечер от 21:45 часа.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Унгария - Русия 2:3
0:1 Антон Миранчук (15), 0:2 Мaгoмед Оздоев (34), 0:3 Марио Фернандеш (46), 1:3 Роланд Шалай (62), 2:3 Неманя Николич (70)

Съставът на Унгария: Петер Гулаши, Адам Ланг, Атила Салай, Вили Орбан, Барнабаш Беше, Доминик Собослай (82-Taмаш Шери), Адам Над, Филип Холендер, Давид Шигер (46-Жолт Калмар), Адам Салай, Роланд Шалай (67-Неманя Николич)