Мартин Петров отложи дебюта си за Еспаньол. Повечето специалисти очакваха българина да запише поне няколко минути в мача срещу Майорка от 20-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на бившия национал спечели с 3:2 решителното дерби на дъното, но във вечерта нямаше българско участие. Старши треньорът на тима Хавиер Агире извърши и трите си смени, но така и не пусна Петров в игра. Мартин беше картотекиран буквално часове преди двубоя.

Мачът започна отлично за Еспаньол. Португалецът Шимао откри още в 16-ата минута – 1:0. Бившата звезда на Барселона и Тотнъм Джовани дос Сантос обаче изравни с хубаво изпълнение в 38-ата минута. В 42-ата след бързо изпълнение на корнер за Майорка защитата на домакините изчисти лошо топката извън пеналта. Там я спря Хави Маркес, който стреля от близо 23 метра. Топката се отклони от тялото на бранител на Еспаньол и спря зад гърба на изненадания вратар Франсиско Касиля - 1:2!

След почивката Еспаньол се вдигна на щурм и успя да смути островитяните. В 67-ата минута защитникът на гостите Жозе Нунес повали в пеналта резервата на домакините Лонго и съдията посочи бялата точка. Капитанът Верду изпълни дузпата и изравни резултата - 2:2. Майорка остана с 10 души в 81-ата минута, когато Луна спъна отзад Серхио Гарсия и получи втори жълт картон. С човек по-малко за тима на Хоакин Капарос стана още по-тежко.

Две2 минути по-късно Хосе Баена използва грешка на защитата на гостите и от точката на дузпата засече центриране от левия фланг в мрежата – 3:2 и остави трите точки в Барселона. След това Хавиер Агире извърши тактически смени, за да бави времето. На терена се появиха Техера (86) и Алфонсо (90), а Петров остана на пейката. Победата беше от жизнено важно значение за каталунците. Те правят всичко по силите си, за да се отдалечат от зоната на изпадащите. В момента "папагалчетата" са на 13-а позиция с 21 точки, а гостите от Балеарските острови имат 17.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
18.01.13
22:00 ч.
Еспаньол – Майорка 3:2
1:0 Шимао (16), 1:1 Джовани дос Сантос (38), 1:2 Хави Маркес (42), 2:2 Верду (67-д), 3:2 Хосе Баена (83)
Реал Сосиедад – Барселона (ТВ +)
Баланс: 131 мача, 28 победи за Реал Сосиедад, 30 равенства, 73 победи за Барселона
Осасуна – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 35 мача, 9 победи за Осасуна, 10 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 15 мача, 9 победи за Атлетико (Мадрид), 2 равенства, 4 победи за Леванте
20.01.13
22:00 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 155 мача, 42 победи за Валенсия, 32 равенства, 81 победи за Реал (Мадрид)
21.01.13
22:30 ч.
Бетис – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 95 мача, 29 победи за Бетис, 31 равенства, 35 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ