Новакът в руската Висша лига Ростов нанесе първата загуба на Зенит за сезон 2009, след като спечели при домакинството си с 2:1 в мач от 7 кръг.

В основата на победата на Ростов бе Александър Гацкан. В 53-ата минута той оправи силен удар към вратата на Зенит, който бе избит от Малафеев, но при добавката Акимов се разписа.

Истинска драма настъпи в последните минути на срещата. В 83-ата Погребняк изравни за Зенит от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. При една контраатака на домакините в 86-ата минута Гацкан донесе победата на Ростов.

В добавеното време на срещата Фатих Теке от Зенит получи червен картон за нарушение срещу Лебеденко. Въпреки поражението тимът от Санкт Петербург остана на пето място в класирането със 12 точки, изпреварвайки само по голова разлика Динамо (Москва) и Ростов./БЛИЦ

Днес: Локомотив (Москва) - Спартак (Налчик), Химки - Кубан

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 14, 2.ФК Москва 14, 3.ЦСКА (Москва) 13, 4.Криля советов 13, 5.Зенит 12 и др.