ЦСКА (Москва) нанесе първото домакинско поражение на Криля советов за сезона, след като постигна обрат за победата с 3:1 в мач от 7 кръг на руската Висша лига.

Евгений Савин даде аванс на домакините от Самара в 37-ата минута и изглежда Криля советов щеше да подари победа за утрешния 38-и рожден на своя треньор Леонид Слуцки.

В 61-ата минута Василий Березуцки изравни за ЦСКА, а само пет минути по-късно Вагнер Лав даде аванс на водения от Зико тим. В 82-ата минута “армейците” оставаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Щенников, но въпреки това столичани стигнаха до трети гол чрез Маазу в последната минута на мача.

С постигнатия успех ЦСКА събра 13 точки и излезе на трето място в класирането, откъдето измести Криля советов. Лидер в таблицата е Рубин с 14 точки, колкото има и вторият ФК Москва. Шампионите от миналата година от Казан обаче са с по-добра голова разлика./БЛИЦ

Днес: Локомотив (Москва) - Спартак (Налчик), Химки - Кубан, Ростов - Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 14, 2.ФК Москва 14, 3.ЦСКА (Москва) 13, 4.Криля советов 13, 5.Зенит 12 и др.