ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава си пропусна златна възможност да се изравни с лидера в Холандия Твенте, завършвайки 2:2 у дома с Хееренвеен. Мачът бе от 30-ия кръг на Ередивизие.

Така четири кръга преди края на върха продължава да е Твенте с Николай Михайлов, който днес завърши 1:1 у дома с Рода. Тимът от Енсхеде има 64 точки, а ПСВ е с 62.

Българският национал Станислав Манолев бе титуляр срещу Хееренвеен и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Намиращият се в отлична форма Джермейн Ленс откри резултата в 58-ата минута. С два бързи гола обаче гостите изненадващо стигнаха до пълния обрат. В 70-ата Асайди вкара за 1:1, а 3 минути след това Дост се разписа за 1:2.

Вилфред Бома остави ПСВ с човек по-малко 10 минути преди края, след като получи червен картон за спиране на опасна контраатака на Хееренвеен с грубо нарушение. В последната минута Ола Тойвонен успя да донесе точката на тима си, вкарвайки за 2:2 след отлично подаване на Ленс.