Шампионът ПСЖ обърна и срази Лил с 3:1 в двубой от 26-ия кръг на френската Лига 1. Домакините бяха без голямата си звезда Килиан Мбапе, който изгледа мача от резервната скамейка в очакване на първия 1/8-финален сблъсък срещу Реал Сосиедад в Шампионската лига идната седмица.

Първо Юсуф Язъджъ откри след само шест минути игра, но Гонсало Рамош възстанови паритета четири по-късно. В 17-ата минута вече „принцовете“ бяха напред в резултата след автогол на Алешандро Рибейро. Последното попадение в мача бе дело на Рандал Коло Муани десетина минути преди края.

Така ПСЖ продължава да няма загуба през 2024 година и вече събра 50 точки в класирането, окупирайки първото място. Вторият в таблицата Ница е с 39 и мач по-малко, а трети е Брест с 36 и също двубой пасив. Лил е на четвъртата позиция с пункт зад бретанци и равен брой с Монако и Ланс.