Новият шампион на Франция Пари Сен Жермен завърши сезона с победа с 3:1 при визитата си на Лориен. Мачът бе без значение и за двата отбора, а Златан Ибрахимович откри в 51-ата минута. Кевин Гамейро с дубъл в 63-ата и 65-ата минута осигури комфортен аванс за столичани. Почетното попадение за домакините бе дело на Льо Лан в 84-ата минута от дузпа.

Вторият Олимпик (Марсилия) разочарова своите верни привърженици на “Велодром", като завърши 0:0 със слабака Реймс. Марсилци останаха на 10 точки зад шампиона ПСЖ.

Ексшампионът Монпелие загуби гостуването си на Тулуза с 0:2. И двата гола в срещата бяха дело на Висам Бен Йедер съответно в 5-ата и 11-ата минута.

Всички резултати от последния, 38-и кръг: Лориен-ПСЖ 1:3, Олимпик (Марсилия) – Реймс 0:0, Тулуза – Монпелие 2:0, Аячо – Ница 0:2, Лил-Сент Етиен 1:1, Лион – Рен 2:0, Брест – Нанси 1:2, Валансиен – Троа 2:1, Бордо – Евиан 2:1, Бастия - Сошо 0:0