Шампионът на Франция ПСЖ взе глътка въздух след негативните резултати в последно време. Парижани разбиха с 5:0 Лориен в мач от 19-ия кръг на Лига 1 завършиха 2016 година по отличен начин.

Тома Мюние откри резултата със страхотен гол, прехвърляйки стража на гостите с параболичен удар. В края на първата част Зарго Туре от Лориен си отбеляза автогол, след като засече кълбото в собствената си врата.

В началото на второто полувреме Тиаго Силва направи резултата класически. Бразилецът бе най-съобразителен в наказателното поле при центриране от корнер на Лукас Моура. Малко по-късно Единсон Кавани вкара дежурното си попадение, след като бе точен от дузпа. В 70-ата минута Марко Верати даде прекрасен пас към Лукас Моура, който оформи крайното 5:0.

ПСЖ събра 39 точки в класирането и за момента е на трета позиция. Лидерът Ница е с 44, втори с 42 е Монако. Лориен е на дъното с 15 точки.