Пари Сент Жермен пропусна отлична възможност да оглави еднолично класирането във френската Лига 1. Столичани направиха 0:0 у дома с шампиона Лил в последен мач от 18-ия кръг на шампионата. Равенството остави ПСЖ на второ място с равни точки – по 37, но с по-лоша голова разлика от лидера Монпелие. Лил продължи серията си без загуба като гост през този сезон в първенството и е на трета позиция с 35 точки, колкото има и четвъртият Лион.

Лил можеше дори да си тръгне с трите точки от "Парк де Пренс", като най-чистото положение пропусна Идриса Гай, чийто удар бе избит от вратаря на домакините Салваторе Сиригу в 77-ата минута. В края на срещата треньорът на ПСЖ Антон Комбуар смени звездите Хавиер Пасторе и Кевин Гамейро със Силвен Арман и Гийом Оаро, но защитата на Лил удържа финалния натиск на домакините./БЛИЦ

ПСЖ - Лил 0:0

Класиране след 18 кръг: 1.МОНПЕЛИЕ 37 точки, 2.ПСЖ 37, 3.Лил 35, 4.Лион 35, 5.Сент Етиен 30 и др.