ПСЖ победи като гост Рен с 2:0 в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1 и отново дръпна със 7 точки на върха пред Олимпик (Марсилия), който надви в петък вечер у дома Бордо (1:0).

През първото полувреме отборите не успяха да си отбележат гол, а след почивката парижани си тръгнаха с трите точки благодарение на попаденията на Жереми Менез (56), възползвал се от подаване на Шантом, и Златан Ибрахимович (90+3). Пасът за гола на шведа даде бившият английски национал Дейвид Бекъм.

След успеха си ПСЖ остава лидер с актив от 61 точки, следван от Марсилия с 57. Рен е на 10-а позиция с 42 пункта.

Лил – Лориен

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 64, 2.Олимпик (Марсилия) – 57, 3.Олимпик (Лион) – 53, 4.Сент Етиен – 50, 5.Лил – 49, 6.Ница – 48, 7.Монпелие – 45 и др.