Пари Сен Жермен триумфира категорично в дербито на Франция! Столичани биха като гости Олимпик (Марсилия) с класическото 3:0 в мач от 9-ия кръг в Лига 1. И трите гола паднаха още преди почивката.

Всичко започна кошмарно за ОМ на препълнения "Стад Велодром". Още в 7-ата минута Жоао Невеш стигна до една отбита топка в 7-ата минута и без да се колебае я прати в мрежата на Херонимо Руй за 0:1.

Нещата за домакините съвсем се объркаха в 21-ата минута. Амин Арит бе изгонен с директен червен картон заради остро влизане в краката на бразилеца Маркиньос.

С 10 души за домакините вече стана непосилно да удържат бързите контраатаки на противника.
След половин час игра Лаонардо Балерди опита да пресече центриране от фланга, но вместо това насочи топката неспасяемо в собствената си врата за 0:2.

В 39-ата минута Усман Дембеле успя да изведе Брадли Баркола в чиста позиция и той отблизо реализира за 0:3. През второто полувреме мачът буквално се доиграваше.

ПСЖ има 23 точки и излезе еднолично на върха във временното класиране. ОМ остава 3-ти със 17 точки.