Шампионът ПСЖ размаза като гост Монако с класическото 3:0 в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1. Привлеченият през това лято от Манчестър Юнайтед аржентински национал Анхел ди Мария направи официалния си дебют за гостите и подаде за едно от попаденията.

И трите гола в мача паднаха след почивката, а първите две от тях реализира уругвайският нападател Единсон Кавани (57, 73) след пасове на Матуиди и Ибрахимович. Третото попадение пък вкара аржентинецът Езекиел Лавеци (83), получил подаване от сънародника си Ди Мария, влязал в игра в 66-ата минута на мястото на бразилеца Лукас Моура.

С успеха си ПСЖ затвърди първата си позиция във временното класиране с пълен актив от 12 точки. Монако е на 13-ото място с 5 точки.