Лидерът във френската Лига ПСЖ победи у дома големия си враг Олимпик (Марсилия) с 2:0 и го елиминира в мач от 1/8-финалите на Купата на лигата. Марсилци напускат турнира за първи път от 2009 година насам, след като в последните три издания на надпреварата неизменно грабват трофея.

Гостите играха с човек по-малко от 27-ата минута до края на мача, след като Род Фани получи червен картон за задържане на Гийом Оаро в наказателното поле. Последвалата дузпа бе изпълнена две минути по-късно и Тиаго Силва бе точен за 1:0.

В 51-ата минута пък Жереми Менес се озова на стрелкова позиция пред Стив Манданда и вкара със силен удар за 2:0. До края на мача ПСЖ, в чийто редици не бе голмайсторът Златан Ибрахимови, получил почивка, не позволи на гостите да отбележат гол.