ПСЖ победи у дома Челси с 3:1 в първи четвъртфинален сблъсък в Шампипонската лига и взе комфортен аванс преди реванша в Лондон. Точни за успеха на парижани бяха Езекиел Лавеци (4) и Хавиер Пасторе (90+3), а в 61-ата минута Давид Луис от гостите си вкара автогол. Почетното попадение за „сините” бе дело на Еден Азар (27-дузпа). Франк Лампард пък се появи като резерва и записа мач номер 100 в Шампионската лига.

Домакините започнаха страхотно на пълния „Парк де Пренс” и изправиха феновете си на крака още в 4-ата минута, когато Матюиди центрира, а Джон Тери се опита да изчисти топката, но аржентинският нападател Езекиел Лавеци я овладя и технично реализира за 1:0. Вратарят Петър Чех докосна кълбото, но не успя да предотврати гола.

„Сините” от Лондон не се смутиха и организираха няколко опасни атаки. Усилията им за изравняване обаче дадоха резултат едва в 27-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Тиаго Силва срещу неговия сънародник Оскар. Еден Азар пък реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:1.

В 40-ата минута Челси можеше да направи и пълен обрат, след като Вилиян центрира чудесно, но Еден Азар прати топката в лявата греда на вратата с хубав диагонален удар от воле.

След почивката парижани установиха натиск, а гостите от Лондон се прибраха да бранят резултата, разчитайки на контраатаки. Превъзходството на домакините бе материализирано в 61-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар бразилският бранител на гостите Давид Луис си вкара злощастен автогол за 2:1.

В 69-ата минута звездата на домакините Златан Ибрахимович получи контузия и бе заменен принудително от Лукас Моура. Не е ясно колко сериозна е травмата на шведа и дали той ще може да играе на реванша в Лондон. Три минути по-късно Франк Лампард се появи на мястото на Оскар и записа своя мач номер 100 в Шампионската лига.

До края на мача домакините продължиха да натискат в търсене на трети гол и го постигнаха в третата минута от добавеното време, когато Хавиер Пасторе проби отбраната на „сините” и излъга Чех за 3:1 след шут в близкия ъгъл.

В крайна сметка ПСЖ взе комфортен аванс преди ответния сблъсък на „Стамфорд Бридж” следващата седмица. Реваншът в Лондон е на 8 април (вторник) от 21:45 часа българско време.

1:0 Езекиел Лавеци (4), 1:1 Еден Азар (27-дузпа), 2:1 Давид Луис (61-авт.), 3:1 Хавиер Пасторе (90+3)

Париж, „Парк де Пренс“
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
ПСЖ: 30.Салваторе Сиригу, 26.Жале, 13.Алекс, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 14.Блез Матюиди, 8.Тиаго Мота , 8.Марко Верати (76 - 4.Кабай), 10.Златан Ибрахимович (68 - 29.Лукас Моура), 9.Единсон Кавани , 22.Езекиел Лавеци (84 - 27.Хавиер Пасторе)
Резерви: Душе, Кабай, Маркиньос, Дине, Рабио, Пасторе, Лукас
Треньор: Лоран Блан

Челси: 1.Петър Чех, 26.Джон Тери, 24.Гари Кейхил, 2.Бранислав Иванович, 4.Давид Луис , 28.Аспиликуета, 22.Вилиан , 7.Рамирес , 17.Еден Азар, 11.Оскар (72 - 8.Лампард), 14.Андре Шюрле (59 - 9.Фернандо Торес)
Резерви: Лампард, Фернандо Торес, Оби Микел, Демба Ба, Шварцер. Калас, Аке
Треньор: Жозе Моуриньо