Швейцария победи Австрия с 2:1 насред Виена в приятелска среща по футбол. В герой за "кръстоносците" се превърна Харис Сеферович. Нападателят на германския Айнтрахт (Франкфурт) заби и двата гола (8,38). Почетното попадение за Бундестима беше дело на Давид Алаба (Байерн) в 13-ата минута.

В друг съседски сблъсък Полша се наложи над Чехия с 3:1 във Вроцлав. Три от головете паднаха още до почивката. "Дружина полска" започна много агресивно и до 12-ата минута вече водеше с 2:0. Аркадиуш Милк откри в 3-ата минута, а Томаш Йогловец после покачи.

Чехите не се предадоха обаче и в 41-ата минута Ладислав Крейчи намали на 2:1. Камил Гросицки в 71-ата минута реши всичко, разписвайки се за крайното 3:1. За домакините не игра голямата им звезда Роберт Левандовски, както и още някои от титулярите.