Саутхемптън победи с 2:1 в Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" в среща от 22-ия кръг на английската Висшла лига и си върна третото място във временнното класиране, изпреварвайки отново Манчестър Юнайтед. „Светците” бяха победили „червените дяволи” насред „Олд Трафорд” с 1:0 миналия уикенд.

Новото попълнение на „светците” Елжеро Елия, привлечен от Вердер, бе изведен в 14-ата минута от Уорд-Праус и прати топката под плонжа на своя сънародник Тим Крул, давайки преднина на тима си.

В 29-ата минута Нюкасъл стигна с голяма доза късмет до изравняване след грешка в отбраната на гостите. Гардош направи всичко възможно да изчисти с шпагат, но топката рикошира в краката на Йоан Гуфран и влезе във вратата на Форстър за 1:1. „Свраките” бяха по-активни до края на първата част, но Айосе Перес пропусна от изгодна позиция да направи обрата пълен.

След почивката в 62-ата минута Шейн Лонг подаде към Елия и холандецът се справи с Колочини и друг свой сънародник Янмаат, след което вкара втория си гол в мача, който се оказа и победен за „светците”.

В 77-ата минута след шут на Грациано Пеле топката се удари в напречната греда, а в 93-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Фонте, но съдията Робърт Медли обаче подмина ситуацията.

След успеха си Саутхамптън се върна на третото място с 42 точки. Нюкасъл заема 11-а позиция с 27 точки.

Нюкасъл – Саутхемптън 1:2
0:1 Елжеро Елия (14), 1:1 Йоан Гуфран (29), 1:2 Елжеро Елия (62)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
17.01.15
17:00 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Фабио Борини (24), 0:2 Рики Ламбърт (79)
17.01.15
17:00 ч.
Бърнли – Кристъл Палас 2:3
1:0 Кийран Трипър (12), 2:0 Дани Ингс (16), 2:1 Дуайт Гейл (28), 2:2 Джейсън Пънчън (48), 2:3 Дуайт Гейл (88)
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Маруан Фелайни (58), 0:2 Джеймс Уилсън (90)
17.01.15
17:00 ч.
Суонзи – Челси 0:5
0:1 Оксар (1), 0:2 Диего Коста (20), 03 Диего Коста (34), 0:4 Оскар(36), 0:5 Андре Шюрле (79)
17.01.15
17:00 ч.
Тотнъм – Съндърланд 2:1
1:0 Ян Вертонген (3), 1:1 Себастиан Ларсон (31), 2:1 Кристиян Ериксен (89)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 173 мача, 46 победи за Манчестър Сити, 42 равенства, 85 победи за Арсенал