Швейцария надви у дома Литва с минималното 1:0 в мач от нашата група B на квалификациите за Мондиал 2022 в Катар и записа втора победа. Срещата в Санкт Гален започна с 15 минути закъснение заради подмяна на вратите, които се оказаха с 10 см по-високи.

Джердан Шакири (2) вкара единствения гол за успеха на "кръстоносците", които продължиха да са с пълен актив и втори в групата след Италия заради по-лошата голова разлика. "Адзурите" победиха България с 2:0 в София по същото време

Домакините продължиха да действат агресивно и в 11-ата минута Мануел Акаджи бе близо до втори гол, но с глава уцели напречната греда. Играчите на Владимир Петкович доминираха напълно, но не реализираха други голове във вратата на съперника. Гостите дебнеха за шанс на контраатаки, но така и не можаха да застрашат сериозно вратата на Ян Зомер.