Съперникът на Берое в Лига Европа Рапид (Виена) победи с 2:1 Ред Бул Залцбург в мач от третия кръг на шампионата в Австрия.

Успехът на домакините дойде в последната минута, когато капитанът Щефен Хофман вкара за крайното 2:1. Както е известно, той реализира и във вратата на Берое от дузпа в първия мач на "Герена". Реваншът на "Герхард Ханапи" във Виена е във вторник от 19:00 часа българско време.

Бившият отбор на Трифон Иванов поведе в резултата срещу Ред Бул Залцбург в 49-ата минута чрез Кристоф Заурер. В 62-ата гостите изравниха чрез Якоб Янтшер, за да се стигне до последната минута, когато Хофман бе точен за крайното 2:1. Това бе първи успех за Рапид (Виена) в австрийския шампионат, след като в първите два кръга съперникът на Берое претърпя две загуби. /БЛИЦ