Ислоч победи Славия Мозир с 2:1 в мач от петия кръг на елитния шампионат в Беларус, която е единствената европейска страна, в която продължава да се играе футбол пред публика. Както е известно, всички други първенства на Стария континент са прекратени заради пандемията от коронавирус.

И трите попадения в мача паднаха през втората част, а голът за гостите от Славия вкара ганаецът Франсис Нар, който преди време разочарова с екипа на Левски.

Домакините откриха резултата в 63-ата минута чрез Дмитрий Комаровский, който се разписа от дузпа. Десет минути по-късно той асистира на Николай Януш за удвояване на аванса.

Гостите показаха характер и успяха да намалят чрез Франсис Нар, който се разписа в 77-ата минута и оформи крайния резултат.

Със спечелените три точки Ислоч се изкачи в челото на класирането, присъединявайки се към отборите на Торпедо БелАЗ, Енергетик и Городея, които имат по 9 точки. Веднага след тях е Славия Мозир с 8 точки. Лидер продължава да бъде Слуцк с 10 точки.