АПОЕЛ (Никозия) надви трудно като гост Аполон (Лимасол) с 1:0 дербито на деветия кръг в кипърското първенство. За домакините Илиан Илиев-младши бе титуляр и остана на терена до 61-ата минута, когато бе заменен от Бегали Дабо. Георги Костадинов пък не взе участие за гостите заради контузия. Българинът не е попадал в групата на тима в последните четири срещи.

Единственото попадение в мача падна в петата минута на добавеното време, когато бразилският полузащитник Маркиньос бе точен от дузпа.

Двубоят бе прекъснат за кратко през първото полувреме заради безредици по трибуните, след които фен дори бе откаран в болница без сериозни наранявания.

След успеха си АПОЕЛ се изкачи на третото място с 18 точки. Аполон е пети с три по-малко.