ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Европейският клубен първенец Реал (Мадрид) победи Шахтьор (Донецк) с 2:1 на „Сантяго Бернабеу“ за трета поредна победа в група F на Шампионската лига. В другия мач по-рано РБ Лайпциг срази Селтик с 3:1 и записа първи успех.

"Кралете" доминираха през целия мач и направиха куп пропуски. Родриго (13) им даде аванс, след като се възползва от неориентирани действия на Тарас Степаненко. Друг бразилец в състава на домакините Винисиус Жуниор (28) удвои след пас на Родриго.

Шахтьор върна едно попадение чрез Олександър Зубков (39) още преди почивката след центриране на Богдан Михайличенко.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 44-ата минута Родриго добре намери Бензема, французинът стреля опасно, но Трубин спаси, топката се върна във Винисиус, който отправи добавка, но бе неточен.

Реал продължи да натиска и да пропуска през втората част. Федерико Валверде, Винисиус Жуниор и Карим Бензема нямаха късмет да направят успеха на домакините още по-убедителен.

В 88-ата минута след двойно подаване между Винисиус и Ферлан Менди бразилецът подаде към Карим Бензема, който стреля без подготовка, но прати топката встрани от вратата. В добавеното време на срещата Марко Асенсио уцели лявата греда.

След победата "кралският" клуб е лидер с 9 точки от три мача. Шахтьор е втори с 4 точки.

Група F  (класиране в групата)
19:45 часа РБ Лайпциг – Селтик 3:1
1:0 Кристофър Нкунку (27), 1:1 Жота (47), 2:1 Андре Силва (64), 3:1 Андре Силва (77)

22:00 часа Реал (Мадрид) – Шахтьор (Донецк) 2:1
1:0 Родриго (13), 2:0 Винисиус Жуниор (28), 2:1 Александър Зубков (39)