Без никакви проблеми Реал (Мадрид) победи на своя „Сантяго Бернабеу” тима на Еркулес с 2:0 в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион и съкрати поне за 24 часа разликата на 4 точки с лидера Барселона. С тази победа Жозе Моуриньо закръгли рекорда си на 150 поредни домакински срещи без загуба на отборите, които е водил. Специалния не е губил с тим пред собствена публика повече от 9 години. Последната загуба на тим начело с Моуриньо на собствен терен е от 23 февруари 2002 година. Тогава воденият от него Порто пада в португалското първенство от Бейра Мар с 2:3

В мача срещу Еркулес Моуриньо даде почивка на някои основни играчи като Пепе и Чаби Алонсо, които би трябвало да са със свежи сили за предстоящия реванш срещу Лион от 1/8-финалите в Шампионската лига. Едновременно в атаката на „кралския клуб” пък бяха Емануел Адебайор и Карим Бензема в отсъствието на контузената звезда Кристиано Роналдо, който би трябвало да е готов за сблъсъка с Лион.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите от бедствията в Япония. Още с първия съдийски сигнал „белият балет” взе инициативата и обсади вратата на гостите от Аликанте. В 24-ата минута Реал откри резултата в своя полза, след като Алваро Арбелоа намери с хитър пас Карим Бензема в наказателното поле на противника и французинът вкара осмия си гол от началото на сезона в Примера за 1:0. След още две минути удар с глава на Адебайор бе отразен от стража на гостите Хуан Калатаюд. В самия край на първата част Еркулес можеше да изравни, но удар на Кико бе спасен с вещина от Икер Касияс.

След почивката в 56-ата минута Бензема проби отляво в наказателното поле на Еркулес, финтира бранител на аутлинията и с красив фалцов удар преодоля Калатаюд за 2:0. В 76-ата Емануел Адебайор беше близо до гола, но от паднало положение не успя да стреля както трябва. До края на срещата нови пропуски направиха Бензема и Адебайор, за да спечели Реал само с 2:0.

След победата си „кралският клуб” събра актив от 70 точки продължава твърдо за заема второто място във временното класиране, докато Еркулес е на предпоследната 19-а позиция с 26 пункта. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
0:1 Агуеро (39), 1:1 Крусат (49), 1:2 Агуеро (61), 2:2 Гоитом (77))

1:0 Бензема (24), 2:0 Бензема (56)

23:00 часа Сарагоса – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 109 мача, 27 победи за Сарагоса, 33 равенства, 49 победи за Валенсия

На 13 март (неделя)
18:00 часа Осасуна – Расинг (Сантандер)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Осасуна, 11 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)

18:00 часа Реал Сосиедад – Малага
Баланс: 53 мача, 21 победи за Реал Сосиедад, 14 равенства, 18 победи за Малага

18:00 часа Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 75 мача, 28 победи за Еспаньол, 17 равенства, 30 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Леванте – Майорка
Баланс: 7 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 4 победи за Майорка

20:00 часа Виляреал – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Виляреал, 1 равенство, 1 победа за Спортинг (Хихон)

22:00 часа Севиля – Барселона (ТВ +)
Баланс: 133 мача, 35 победи за Севиля, 28 равенства, 70 победи за Барселона