Реал (Мадрид) срази у дома борещия се за оцеляване Алмерия с 4:0 в среща от 33-ия кръг на Примера дивисион и изпревари вечния си съперник Барселона на второто място във временното класиране. Анхел ди Мария (28), Гарет Бейл (53), Иско (56) и Алваро Мората (85) бяха точни за успеха на "белия балет".

„Кралския клуб” бе без звездата си Кристиано Роналдо, който лекува контузия, но липсата му въобще не повлия на представянето срещу гостите от Алмерия. Възпитаниците на Карло Анчелото контролираха напълно събитията на терена и въобще не се затрудниха със съперника си.

Мачът започна с очакван натиск на "белия балет" и мощен шут на Анхел ди Мария разтресе напречната греда, а в 28-ата минута аржентинецът се реваншира за пропуска си и след самостоятелен пробив се разписа за 1:0. До края на полувремето други попадения не паднаха.

След почивката в 53-ата минута Гарет Бейл вкара 14-ия си гол от началото на сезона и удвои преднината на домакините след пас на Бензема, който три минути по-късно асистира и на Иско, реализирал за 3:0. Постепенно „белия балет” намали оборотите, но все пак в 85-ата минута Ияраменди асистира на влезлия като резерва Алваро Мората, който оформи крайното 4:0.

С успеха си Реал (Мадрид) събра 79 точки и изпревари Барселона на второто място, а освен това се изравни с лидера и градски съперник Атлетико, но заради по-лошите показатели в директните двубой остава зад него в класирането. „Дюшекчиите” са с мач по-малко и им предстои гостуване на друг градски съперник Хетафе.

Реал (Мадрид) - Алмерия 4:0
1:0 Анхел ди Мария (28), 2:0 Гарет Бейл (53), 3:0 Иско (56), 4:0 Алваро Мората (85)

Селта - Реал Сосиедад 2:2
0:1 Серхио Каналес (8), 1:1 Нолито (39-дузпа), 1:2 Антоан Гризман (42), 2:2 Санти Мина (82)