Реал Мадрид записа първи успех под ръководството на Жозе Моуриньо - 1:0 у дома над Осасуна в среща от втория кръг на Примера дивисион. Централният бранител Рикардо Карвальо вкара в 48-ата минута. Жозе Моуриньо пусна на върха на атаката Гонсало Игуаин, подкрепян от Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Месут Йозил. Новите Сами Кедира и Рикардо Карвальо също станаха част от стартовите единадесет.
"Белите" бяха вдъхновени от неочакваната загуба на Барселона минути преди началото на мача в Мадрид.

В 18-ата минута дойде първият шанс за Реал (Мадрид) - Бензема центрира, но Игуаин не беше прецизен.
В 39-ата минута Дамиа Перес сбърка, Йозил даде голов пас на Игуаин, но нападателят избяга от вратата, съкращавайки ъгъла си.

С началото на второто полувреме отборът на Моуриньо стигна до първия си гол. В 48-ата минута Месут Йозил напредна по лявото крило и изработи головата ситуация. Кристиано Роналдо сгреши срещу Рикардо, но след това португалецът чукна към Рикардо Карвальо, който на празна врата вкара първия си гол за "белите". В 64-тата минута Гонсало Игуаин изпусна сам срещу вратаря при третия си удар към вратата на Осасуна. В 84-ата Игуаин за пореден път бе надигран от вратаря Рикардо, като стражът на памплонци реагира майсторски на ниския шут./БЛИЦ