Реал (Мадрид) победи Барселона за втори път в рамките на 4 дни. След успеха с 3:1 за Купата на краля във вторник като гост, сега “белия балет” се наложи с 2:1 на “Сантяго Бернабеу” в мач от 26 кръг на Примера дивисион.

Карим Бензема и Серхио Рамос вкраха по едно попадение за Кралския клуб а Лионел Месе беше точен за Барса. Това беше трета загуба за каталунците в рамките на 10 дни. “Блаугранас” не са допускали две поредни поражения от април 2012 г., когато отстъпиха на Челси в Шампионската лига и на Реал (Мадрид) за първенство.

Карим Бензема откри резултата в 6-ата минута, когато засече във вратарското поле ниско центриране на Алваро Мората отляво. В 18-ата минута Лионел Меси изравни с удар от наказателното поле. С това попадение аржентинецът изравни рекорда на Алфредо ди Стефано, като и двамата вече имат по 18 гола в Ел Класико.

Девет минути преди края Серхио Рамос донесе победата на Реал (Мадрид). Той се разписа с глава след центриране на Лука Модрич от корнер. В последните секунди на мача играчите на Барселона искаха дузпа за фаул срещу Адриано, но съдията Мигел Перес Ласа не отсъди нарушение. Заради протестите си след края на мача вратарят Виктор Валдес получи червен картон.

Въпреки победата Реал (Мадрид) остана на трето място в класирането, но вече е само на една точка от втория Атлетико (Мадрид) и на 13 от лидера Барселона. Във вторник “белият балет” гостува на Манчестър Юнайтед в 1/8-финален реванш от Шампионската лига.

1:0 Карим Бензема (6), 1:1 Лионел Меси (18), 2:1 Серхио Рамос (81)

Реал (Мадрид): Диего Лопес, Серхио Рамос, Пепе, Рафаел Варан, Фабио Коентрао (68-Алваро Арбелоа), Майкъл Есиен, Лука Модрич, Хосе Кайехон, Кака (57-Сами Кедира), Карим Бензема (57-Кристиано Роналдо), Алваро Мората

Барселона: Виктор Валдес, Жерар Пике, Хавиер Масчерано, Жорди Алба, Тиаго (85-Тейо), Серхи Бускетс, Андрес Иниеста, Давид Вия (67-Алексис Санчес), Лионел Меси, Педро Родригес (77-Адриано)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”

Real Madrid 2-1 Barcelona 02.03.2013 (Ramos) by ourmatch

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
01.03.13
22:00 ч.
Хетафе – Сарагоса 2:0
1:0 Адриан Колунга (21), 2:0 Серхио Ескудеро (61)
02.03.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Барселона 2:1
02.03.13
19:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 17 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруна), 8 равенства, 3 победи за Райо Валекано
02.03.13
21:00 ч.
Осасуна – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 71 мача, 17 победи за Осасуна, 20 равенства, 34 победи за Атлетик (Билбао)
Малага – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 59 мача, 11 победи за Малага, 16 равенства, 32 победи за Атлетико (Мадрид)
Баланс: 81 мача, 37 победи за Севиля, 12 равенства, 32 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ