Новакът Спортинг (Хихон) изненадващо завърши 0:0 с един от големите фаворити за титлата Реал (Мадрид) в среща от първия кръг на испанската Примера дивисион. Вратарят Куеяр отчая звездите на "кралския" клуб, спасявайки всичко, каквото можеше да отрази по време на мача.

Новият треньор на гостите Рафаел Бенитес заложи на Хесе Родригес като централен нападател, подпомаган от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Иско, а Хамес Родригес бе оставен резерва. Мигел Гереро и Антонио Санабрия водеха пък атаката на домакините.

Очаквано „кралският” клуб доминираше в мача, но и домакините от Астурия играеха открито без никакви притеснения от именития си противник. Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Хес и Иско от гостите последователно направиха пропуски, а в 36-ата и домакините имаха шанс да се разпишат, но след удар с глава на Антонио Санабрия топката се отби в напречната греда и тупна около голлинията. При ответната атака Кристиано Роналдо явно беше задържан в наказателното поле на тима от Хихон, но съдията Естрада Фернандес не отсъди дузпа.

След почивката вратарят Куеяр продължи да блести с изявите си, отразявайки удари на Иско и Роналдо. Неговият съотборник Карлос Кармона пък беше изключително близо до попадение с глава в 48-ата минута, когато топката мина сантиметри покрай вратата на гостите. В игра за гостите се появиха Хамес Родригес и новото попълнение Матео Ковачич, но и те не промениха нулевото равенство. До края на мача Куеяр отчая Хамес Родригес и Роналдо, отразявайки мощните им шутове. В крайна сметка гостите така и не успяха да се разпишат и Рафаел Бенитес започна с нулево равенство начело на „белия балет” в испанския елит.