Реал (Мадрид) се върна на първото място в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Майорка от 31-ия кръг.

Еден Азар и Гарет Бейл се завърнаха в титулярния състав на „кралете“. Треньорът Зинедин Зидан не можеше да разчита на обичайния титуляр Каземиро, който пропусна мача заради натрупани жълти картони.

Първата опасност беше в 7-ата минута пред вратата на гостите. Карим Бензема отправи опасен удар, но Маноло Рейна спаси. След това при добавката Гарет Бейл стреля, но Рейна успя да избие в корнер.

Майорка пропусна златна възможност в 11-ата минута, но ударът на Идрису Баба бе отразен от Тибу Куртоа.

Пред Винисиус Жуниор се откри много пространство в наказателното поле ма Майорка в 17-ата минута, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Реал поведе в 19-ата минута, когато Лука Модрич изведе Винисиус сам срещу Рейна, а отблизо бразилецът отбеляза - 1:0.

Пет минути по-късно Винисиус можеше да удвои преднината на домакините, но Рейна успя да избие над напречната греда в корнер.

В 56-ата минута Серхио Рамос вкара от фаул за 2:0.

Майорка можеше да намали малко след това, но Тибо Куртоа отчая Анте Будимир с отличната си намеса. Така Реал заслужено спечели и е лидер с 68 точки, колкото има и Барселона, но „кралете“ са с по-добри показатели в преките сблъсъци.

Майорка продължава да бъде в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място с 26 точки.