Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Реал (Мадрид) победи у дома Валядолид с 4:3 в изключително динамичен сблъсък от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе осма поредна домакинска победа за „белия балет” в първенството.

Срещата на „Сантяго Бернабеу” предложи истинска наслада за феновете по трибуните, които станаха свидетели на цели седем попадения. Още в самото начало Оскар Гонзалес (8) изведе гостите напред в резултата, но в 26-ата минута неговият съотборник Марк Валиенте си отбеляза автогол за 1:1. „Кралският клуб” направи пълен обрат малко след това чрез голмайстора си Кристиано Роналдо (32), възползвал се от асистенция на Анхел ди Мария. Радостта на домакините обаче не трая дълго, след като Хави Герера (35) изравни за 2:2 след пас на Омар Рамос.

Головата фиеста продължи след почивката, като „белият балет” взе комфортен аванс с попадения на Кака (49) и Кристиано Роналдо (70), засякъл центриране от корнер на Месут Йозил за 4:2. След този гол домакините намалиха оборотите и в самия край бяха наказани от Луис Састре (87), който бе изведен от Валиенте и със страхотен изстрел от воле оформи крайното 4:3. До края на мача гостите се опитаха да стигнат и до точката, но не успяха отново да огорчат Диего Лопес.

След успеха си Реал (Мадрид) остава на второ място във временното класиране с актив от 77 точки и на 8 от лидера Барселона, който е с мач по-малко. Валядолид е на 12-о място с 40 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
03.05.13
22:00 ч.
Селта - Атлетик (Билбао) 1:1
0:1 Оскар де Маркос (43), 1:1 Яго Аспас (84)
04.05.13
17:00 ч.
Валенсия - Осасуна 4:0
1:0 Роберто Солдадо (39), 2:0 Рикардо Коста (44), 3:0 Евер Банега (60), 4:0 Жонас (90-дузпа)
Реал (Мадрид) - Валядолид 4:3
0:1 Оскар Гонзалес (8), 1:1 Марк Валиенте (26), 2:1 Кристиано Роналдо (32), 2:2 Хави Герера (35), 3:2 Кака (49), 4:2 Кристиано Роналдо (70), 4:3 Луис Састре (87)
04.05.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 25 победи за Ла Коруня, 15 равенства, 39 победи за Атлетико (Мадрид)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 5 равенства, 2 победи за Реал Сосиедад
* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ