Реал Мадрид победи трудно като гост непретенциозните Лас Палмас с 2:1 и остана теоретичен борец за титлата в Примера Дивисион. Столичани изнесоха постна продукция, но не загубиха точки и продължават да гонят първите два тима в класирането - Барселона и Атлетико (Мадрид).

Първото полувреме започна равностойно, но "белия балет взе своето" в 23-ата минута. Първо Роналдо бе изведен зад защитата, но не успя да отбележи сам срещу вратаря. При последвалия корнер обаче топката бе центрирана в наказателното поле, където Серхио Рамос се извиси и с глава откри резултата - 0:1.

Двата отбора разменяха положения пред вратите си, но в 87-ата минута Лас Палмас изравни след грешка на МАтео Ковачич. Топката бе отнета и подадена към Вилиан Жозе, който технично вкара за 1:1.

Реал реагираха като ужилени и изковаха победата в 89-ата минута, след гол на Каземиро, който се възползва от центриране от корнер.

В добавеното време на мача пък Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт картон.

Реал е трети в класирането с 63 точки . Лас Палмас пък се намира на 15-ата позиция с 30 точки.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!