Реал Сосиедад завърши 1:1 при гостуването си на Виляреал в реванша от 1/8-финалите за Купата на Краля и с общ резултат 4:2 се класира за следващата фаза.

Микел Оярсабал (15) даде аванс на баските от Сан Себастиан след центриране на Йосеба Салдуа. Минута по-късно не бе зачетен гол на Саму Кастийехо от домакините. В 23-ата минута Рафаел Сантос Боре от домакините нацели близката греда.

В края на полувремето "жълтата подводница" изравни. Никола Сансоне удари греда след пряк свободен удар, а при добавката Роберто Сориано (45) се разписа за 1:1.

След почивката домакините така и не успяха да стигнат до нови попадения, с които да върнат интригата и да се борят за продължаване напред. В 88-ата Сансоне беше изгонен с директен червен картон след грубо нарушение.

В крайна сметка Реал Сосиедад се класира за 1/4-финалите на надпреварата.