Реал Сосиедад победи като гост Алавес с 1:0 в баското дерби от 30-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата вкара Йон Пачеко в началото на втората част.

След равностойно начало на мача се стигна до 29-ата минута, когато попадение на Микел Оярсабал не беше зачетено заради засада. Малко след това Алавес пропусна да поведе. Луис Риоха отправи опасен удар, който се отби от гредата. Определено гостите извадиха късмет.

В 54-тата минута Пачеко засече с глава центриране от ъглов удар. Вратарят на Алавес Антонио Сивера обаче съумя да реагира. Пет минути по-късно стражът беше безпомощен. Отново Пачеко беше намерен в наказателното поле и този път не пропусна да се разпише.

Дълбоко в добавеното време на срещата домакините предизвикаха голям карамбол в противниковото наказателно поле. Защитата на Сосиедад се справи. Имаше претенции за игра с ръка, но съдията беше категоричен, че няма нищо нередно.

След успеха Реал е шести в класирането с актив от 49 точки, докато Алавес заема 13-ото място с 32.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!