Рекордната покупка в историята на Ливърпул - Дарвин Нунес, откри головата си сметка за "мърсисайдци" по впечатляващ начин. 23-годишният уругваец вкара 4 гола през второто полувреме на контролата с РБ Лайпциг, изиграна на "Ред Бул Арена" и спечелена с изразителното 5:0.

Припомняме, че Ливърпул купи Нунес от Бенфика за 75 милиона евро, а с различните заложени клаузи като бонуси крайната цена може да достигне до рекордните за английския клуб 100 милиона евро. Уругваецът е считан за най-скъпата покупка на "червените", като досега те най-много са дали за Върджил ван Дайк - 84,65 млн. евро.

Нунес беше резерва, а Юрген Клоп го пусна в игра в началото на второто полувреме.

Мохамед Салах даде аванс на Ливърпул с попадение през първата част, но шоуто изцяло беше откраднато от уругвайския голмайстор, който блесна с хеттрик за 20 минути преди да наниже и четвърто попадение в края на мача.