Байерн победи у дома Байер (Леверкузен) с минималното 1:0 в дербито от 14-ия кръг на германската Бундеслига и възстанови преднината си от 7 точки пред втория Волфсбург.

Франк Рибери изигра своя 186-и мач с екипа на Байерн и се превърна във французина с най-много мачове за клуба, измествайки досегашният лидер по този показател Матийо Делпиер. Рибери вкара и победния гол за баварците в 51-ата минута, когато Рафиня центрира на далечната греда, а Алонсо върна с глава към Рибери и французинът се разписа във вратата на Бернд Лено за 1:0. Това е бе гол номер 100 за французина в официални срещи за Байерн.

В 59-ата минута Вендел сгреши и подаде топката право на Левандовски, който в наказателното поле и пробва да намери Мюлер с високо подаване. Тин Йедвай обаче изчисти и кълбото се озова у Левандовски, който от около 4 метра не успя да се разпише на празна врата, пращайки топката от външната страна на мрежата.

В самия край на мача Белараби изпусна нервите си и влезе доста грубо в краката на Роде, но получи само жълт картон.

След успеха си Байерн има 36 точки на върха в класирането. Леверкузен остава четвърти с 23 точки и на 6 от втория Волфсбург.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Херта 3:2
1:0 Тони Янчке (9), 1:1 Юлиан Шибер (45), 2:1 Рафаел (53), 3:1 Торган Азар (83), 3:2 Саломон Калу (90+2)
06.12.14
16:30 ч.
Хановер 96 - Волфсбург 1:3
0:1 Кевин де Бруйне (4), 1:1 Хоселу (45+1), 1:2 Бас Дост (69), 1:3 Максимилиан Арнолд (85)
06.12.14
16:30 ч.
Щутгарт - Шалке 04 0:4
0:1 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (1), 0:2 Макс Майер (10), 0:3 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (21), 0:4 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (61)