Рома и Лацио завършиха 1:1 в поредното издание на дербито на Вечния град. Мачът от 31-вия кръг на Серия “А” предложи много емоции на зрителите. “Орлите” започнаха по-силно и агресията им даде резултат.

Още във 2-рата минута Франческо Тоти центрира към Ерик Ламела. Аржентинецът стреля с глава, но стражът Федерико Маркети отрази. В 13-ата минута Лацио можеше да поведе. Антонио Кандрева напредна отдясно и отправи шут от далечно разстояние, но Мартен Стекеленбург изби в корнер.

В 16-ата минута Ернанес с фамозно изпълнение от далечна дистанция прониза Стекеленбург – 1:0 за Лацио. Обърканите “вълци” продължиха с гафовете в защита и можеха да допуснат още голове. Ернанес и Сенад Лулич пропуснаха да удвоят. Секунди преди почивката 36-годишният капитан Франческо Тоти едва не изравни със страхотен удар отдалеч, но Маркети внимаваше и спаси. Веднага след почивката защитникът на Рома Маркиньос отигра нескопосано едно положение в наказателното си поле. Топката се отби от ръката му и реферът Паоло Мацолени побърза да посочи бялата точка. Ернанес се нагърби да бие дузпата, обаче стреля високо над вратата в аут.

В 57-ата минута Миралем Пянич бе повален в пеналта на Лацио и съдията даде дузпа този път за Рома. Тоти я изпълни хладнокръвно и изравни – 1:1. Това беше гол №227 за Принца На Рим в Серия “А”. В 64-ата минута момчетата на Андреацоли бяха близо до пълен обрат. Силен шут на Тоти затрудни Маркети, а после Флоренци не успя да довкара топката.

В 69-ата минута “орлите” останаха с 10 души на терена, след като Биава получи червен картон за безмислено нарушение срещу Маркиньо. В 79-ата минута след центриране отляво Ламела направи невероятен пропуск с глава, а 7 по-късно Тоти от фаул пропусна за пореден път да се превърне в герой.

Близо 6 години вечното дерби не беше завършвало наравно. На 29 април 2007 г. "жълто-червените" бяха отново домакини при 0:0. Оттогава Рома имаше 7 победи срещу 4 за Лацио. В общия баланс за първенство: 140 мача, 48 победи за Рома, 55 равенства, 37 победи за Лацио, голова разлика 170:135. Във всички турнири предимството отново е за "вълците": 171 мача, Рома има 63 победи, Лацио е с 48, равенствата са 61, головата разлика е 302:171.

РОМА - ЛАЦИО 1:1
0:1 Ернанес (16), 1:1 Франческо Тоти (57-дузпа)

РОМА: Стекеленбург, Маркиньос, Кастан, Торосидис, Де Роси (53-Дестро), Брадли, Маркиньо, Флоренци (74-Додо), Ламела, Пянич, Тоти
Треньор: Аурелио Андреацоли

ЛАЦИО:
Маркети, Гонсалес, Биава, Цана, Раду (90-Станкевичус), Кандрева, Онази, Ледесма (71-Киани), Ернанес, Лулич, Клозе (63-Козак)
Треньор: Владимир Петкович

szólj hozzá: Roma vs Lazio 1:1 MATCH HIGHLIGHTS

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
06.04.13
19:00 ч.
Ювентус – Пескара 2:1
1:0 Мирко Вучинич (72-дузпа), 2:0 Мирко Вучинич (78), 2:1 Емануел Кашоне (83)
06.04.13
21:45 ч.
Болоня – Торино 2:2
0:1 Пауло Барето (25), 1:1 Панагиотис Коне (65), 2:1 Тиберио Гуаренте (86), 2:2 Роландо Бианки (90+4)
07.04.13
13:30 ч.
Фиорентина – Милан 2:2
0:1 Монтоливо (14), 0:2 Фламини (62), 1:2 Ляич (66), 2:2 Пизаро (73)
07.04.13
16:00 ч.
Катания – Каляри 0:0
07.04.13
16:00 ч.
Удинезе – Киево 3:1
1:0 Антонио ди Натале (20), 2:0 Антонио ди Натале (25), 2:1 Пол Пап (35), 3:1 Бенатиа (85)
07.04.13
16:00 ч.
Сампдория – Палермо 1:3
0:1 Стив фон Берген (35), 1:1 Джани Мунари (43), 1:2 Йосип Иличич (50), 1:3 Сантяго Гарсия (56)
07.04.13
16:00 ч.
Сиена – Парма 0:0
07.04.13
21:45 ч.
Интер – Аталанта 3:4
1:0 Томазо Роки (43), 1:1 Джакомо Бонавентура (56), 2:1 Рикардо Алварес (57), 3:1 Рикардо Алварес (61), 3:2 Херман Денис (65-дузпа), 3:3 Херман Денис (71), 3:4 Херман Денис (77)
07.04.13
21:45 ч.
Наполи – Дженоа 2:0
1:0 Горан Пандев (18), 2:0 Блерим Джемаили (29)
08.04.13
21:45 ч.
Рома – Лацио 1:1

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ