Рен и Лион направиха равенство 1:1 в дербито на 30-ия кръг на френската Лига 1. Домакините от Рен първи откриха резултата, но допуснаха изравняване през втората част. Мевлют Ердинч реализира за Рен още в 5-ата минута, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Жулиен Фере. След това домакините имаха още няколко положения. В 76-ата минута Лион изравни след попадение на Лисандро Лопес, който засече центриране в наказателното поле за крайното 1:1.

След равенството Лион е на 4-о място с 50 точки, Рен остава седми с 45. И двата отбора се отдалечиха от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Лидер във Франция и Монпелие с 60 точки, но с мач по-малко от втория ПСЖ, който също е с 60. На трето място е Лил с 56./БЛИЦ