Рен и Олимпик (Марсилия) не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от 12-ия кръг на френската Лига 1.

И двете попадения паднаха още през първата част. Нелсон Оливейра (9) даде аванс на домакините от Рен, които обаче се радваха не много дълго, след като Джордан Аею (16) възстанови статуквото, възползвайки се от пас на Абдалах.

След почивката и двата тима имаха своите шансове, но до нови попадения не се стигна и срещата приключи без победител. В 75-ата минута голмайсторът на домакините Нелсон Оливейра пропусна дузпа.

Със спечелената точка Рен събра 17 и се изкачи на 17-о място във временното класиране. Марсилци пък вече са пети с 18 пункта в актива си.

22:00 часа: Лил – Монако

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 28 точки, 2.Монако 25, 3.Лил 23, 4.Нант 19, 5.Олимпик (Марсилия) 18 и др.