Рен се класира за осминафиналите за Купата на лигата във Франция. „Червените” отсраниха Олимпик (Марсилия) с 2:1.
В 19-ата минута гостите поведоха с гол на Миши Батшуай. След час игра Андрес Конрадсен успя да изравни за 1:1, след като засече топката отлблизо. Малко след това настана голямо меле сред играчите и като главният рефер изгони по един футболист от Рен и Марсилия - Пол-Жорж Нтеп и Джа Джедже.

Във 2-ата минута на добавеното време австриецът Филип Хозинер наказа груба грешка в отбраната на съперника и матира вратаря Самба за крайното 2:1.

В друг мач от същата фаза Метц елиминира Ница след изпълнение на дузпи – 6:5. Редовното време двата тима направиха 3:3, като гостите поведоха с 3:0, но не успяха да удържат преднината си. Паломино (5), Нгбакото (13) и Вион (17) вкараха за Мец, а Маупай (20), Босети (37) и Цвитанич (88-дузпа) бяха докараха срещата до продължения.