Дисциплинарната комисия към Кипърския футболен съюз ще се събере в четвъртък (22 май), като се очаква тогава да заседава по прекратения мач между АЕЛ Лимасол и АПОЕЛ (Никозия). Двубоят е директен сблъсък между двата претенденти за титлата.

Както е известно, треньор на АЕЛ Лимасол е българският специалист Ивайло Петев. Срещата беше прекратена в 52-ата минута при резултат 0:0 заради хвърлени предмети от трибуните, които удариха резервния играч на АПОЕЛ Кака. Бразилецът беше откаран в болница.

Вариантите пред дисциплинарната комисия са два – служебна победа за АПОЕЛ с 3:0 или доиграване на мача. При присъждане на победа за АПОЕЛ, тимът от Никозия става шампион заради по-добри показатели, а отборът на Петев ще финишира на второ място с равен брой точки с първенеца.

Ако бъде назначено доиграване на мача, тогава на АЕЛ ще му е необходимо равенство, за да завърши пред АПОЕЛ (Никозия) в класирането. Двата тима са разделени от три точки в класирането. Доиграването може да се играе чак на 4 юли.