Реймс записа трета поредна домакинска победа във френската Лига 1, след като се наложи срещу Нанси с 2;0 в среща от шестия кръг на шампионата.

Домакините взеха инициативата още от самото начало и в 7-ата минута Гаетан Курте се възползва от извеждащо подаване на Дево и реализира за 1:0. До края на полувремето нови голове не паднаха.

След почивката в 61-ата минута Реймс получи право да изпълни дузпа и Диего бе точен от бялата точка за 2:0. До края на мача домакините не допуснаха никакви изненади и заслужени грабнаха трите точки.

С успеха си Реймс вече има вече 10 точки и е на пето място във временното класиране, докато след петата си поредна загуба Нанси е на предпоследната 19-а позиция с 4 пункта.