Глазгоу Рейнджърс стана последният отбор, който си осигури място на 1/2-финалите в Лига Европа. Шотландците постигнаха победа с 3:1 над Брага след продължения късно снощи. Първата среща бе спечелена от португалците с 2:1.

Реваншът започна идеално за Рейнджърс. Джеймс Таверниер заби два гола във 2-ата и 44-ата минута от дузпа, а гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Тормена в края на първата част.

Въпреки това португалците върнаха едно попадение чрез Давид Кармо в 83-ата минута. Дотогава Рейнджърс тотално газеше своя опонент, а Брага нямаше нито една чиста ситуация и нито един удар към вратата на шотландците.

Щастливият гол помогна на португалците да се докопат до продълженията, където обаче си намериха майстора. Кемар Руфи вкара трето попадение за Рейнджърс и всичко приключи така, както започна.