Байерн записа първата си победа в Бундеслигата под ръководството на Луис ван Гаал, след като в мач от 4 кръг се наложи с 3:0 над шампиона Волфсбург. Два гола за баварците реализира новото попълнение Ариен Робен, който вчера премина в клуба.

Марио Гомес даде аванс на тима от Мюнхен в 27-ата минута, когато се разписа след пас на Хамит Алтънтоп. На почивката на мястото на турския национал в игра се появи Ариен Робен, за когото това е дебют в Бундеслигата.

В 68-ата минута холандецът ознаменува първия си мач за Байерн с попадение след асистенция на Франк Рибери, който се появи в игра 5 минути по-рано на мястото на Ивица Олич. В 80-ата минута нова комбинация между двамата доведе до второто попадение на холандеца в мача.

Така след две равенства и една загуба и отчетен най-слаб старт на сезона от 43 години насам, Байерн най-сетне записа победа в първенството. Това качи баварците на 7-о място в класирането с 5 точки. Само с точка повече на шеста позиция е Волфсбург, за когото това бе втора поредна загуба. Лидер с 10 точки е Байер (Леверкузен)./БЛИЦ