Бразилският национал Робиньо откри головете си сметка в Китай. Бившият нападател на Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се разписа два пъти при успеха на Гуанджоу Евъргранд с 4:2 над Шансин Шанхай. Благодарение на успеха отборът се изкачи на върха в класирането с 51 точки, с две пред Шанхай Ийст Азия. Както е известно, Робиньо беше привлечен пт Сантос с договор за 6 месеца.

В първите четири мача той беше доста комичен за визитката, която има, но срещу последния в класирането може би намери себе си. Левият защитник и национал на Китай Чжън Линпън откри резултата за Гуанджоу в 24-ата минута, а Робиньо покачи на 2:0 в 58-ата, след като излезе сам срещу вратаря на противника и пусна топката под него.

Десет минути преди края на мача бразилецът реализира за втори път за 4:1. Старши треньор на отбора е Луис Фелипе Сколари. Преследвачът Шанхай Ийст Азия, воден от Свен-Йоран Ериксон, може да си върне първото място при победа над Шенхуа в градското дерби утре.