Рома продължи победния си ход в италианската Серия „А“. „Вълците“ победиха без проблеми аутсайдера Пескара с 3:2 в мач от 14-ия кръг на първенството. Тимът на Лучано Спалети е втори във временното класиране с 29 точки, колкото има и Милан. Лидерът Ювентус е с 33 т.
Още до почивката Рома си осигури комфортен аванс. Един Джеко откри в 7-ата минута, а само 3 по-късно покачи на 2:0. Босненският национал заби хеттрик в четвъртък при победата над Виктория (Пилзен) с 4:1 в Лига Европа. След час игра Ледиан Мемушай намали резултата – 2:1. В 71-ата Диего Пероти отново върна аванса от два гола на домакините, разписвайки се за 3:1. Силите на гостите стигнаха само до още едно попадение, което вкара Джанлука Карпари четвърт час преди края на срещата.