Рома срази у дома Залцбург с 2:0 и с общ резултат 2:1 се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

„Вълците“ наваксаха минималното си изоставане от първия мач преди седмица и изхвърлиха "биковете" от надпреварата с голове на Андреа Белоти (33) и Пауло Дибала (40). Ддвамата направиха много силен мач и бяха основната заплаха за противниковата защита, заедно с бързия ляв бек Леонардо Спинацола. Гостите от Австрия тотално бяха неутрализирани и вратарят на домакините Руи Патрисио почти нямаше работа.

Унион (Берлин) пък надви гостуващия нидерландски гранд Аякс с 3:1 и след като първата среща бе завършила без попадения в Амстердам, също се класира за 1/8-финалите на надпреварата. Германците поведоха от дузпа в 20-ата минута, реализирана от Робин Кнохе, а в 44-ата минута Йосп Юранович удвои след грешка на Руи. Мохамед Кудус (47) едно попадение за Аякс, но скоро след това Данильо Дуки оформи крайния резултат.

Рома и Унион ще научат следващите си съперници днес от 14:00 часа българско време, когато ще бъде теглен жребият.