Рома направи впечатляващ обрат като гост на Дженоа и спечели с 4:2 срещата от 8 кръг, въпреки че изоставаше с два гола след четвърт час игра.

Юрай Куцка откри резултата в седмата минута, а осем минути по-късно Бошко Янкович удвои аванса на тима на Луиджи де Канио.

Капитанът Франческо Тоти намали в 27-ата минута. Това е неговият 217-и гол в Серия “А” и той вече еднолично заема трето място във вечната голмайсторска листа след Силвио Пиола (274) и Гунар Нордал (225). Досега Принца на Рим беше равен с Джузепе Меаца и Жозе Алтафини.

Италианският национал Пабло Освалдо изравни точно преди почивката, а в 55-ата даде аванс на Рома за първи път в мача. Седем минути преди края Ерик Ламела оформи крайната победа на “вълците”.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
20.10.12
19:00 ч.
Ювентус - Наполи 2:0
1:0 Мартин Касерес (80), 2:0 Пол Погба (82)
20.10.12
21:45 ч.
Лацио - Милан 3:2
1:0 Ернанес (25), 2:0 Антонуо Кандрева (41), 3:0 Мирослав Клозе (49), 3:1 Найджъл Де Йонг (61), 3:2 Стефан Ел Шаарави (79)
Аталанта - Сиена 2:1
0:1 Реджиналдо (60), 1:1 Чигарини (62), 2:1 Бонавентура (83)
Интер - Катания 2:0
1:0 Антонио Касано (28), 2:0 Рубен Паласио (85)
21.10.12
16:00 ч.
Палермо - Торино 0:0
21.10.12
16:00 ч.
Парма - Сампдория 2:1
1:0 Амаури (36-дузпа), 2:0 Амаури (53), 2:1 Мартинс (81-дузпа)
Дженоа - Рома 2:4
1:0 Юрай Куцка (7), 2:0 Бошко Янкович (15), 2:1 Франческо Тоти (27), 2:2 Пабло Освалдо (44), 2:3 Пабло Освалдо (55), 2:4 Ерик Ламела (83)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК