Рома спечели с 1:0 при визитата си на Салернитана и започна с победа новия сезон в Серия "А".

Дебют за „вълците“ в италианския елит направиха Пауло Дибала, Неманя Матич и Дорджиньо Вайналдум. Гола вкара Браян Кристанте в 33-ата минута, а гостите пропуснаха още много положения за други попадения. Дибала имаше шанс да вкара дебютно попадение с екипа на новия си тим, но диагоналният му удар срещна гредата.

Вайналдум пък се появи на терена в 87-ата минута на мястото на Дзаниоло и малко преди края Вайналдум прати топката в мрежата, но от положение на засада и голът му не беше признат.

В друг мач от кръга Специя надви гостуващия Емполи с 1:0 след гол на М‘Бала Ндзола (36). Българският защитник Петко Христов изгледа победата от резервната скамейка.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!